Dla kogo opłacalne jest inwestowanie na giełdzie


Każdy może, przynajmniej w teorii, odnieść giełdowy sukces. Giełda stoi otworem przed każdym, kto zgromadził jakiś początkowy kapitał, pozwalający nam na zakup akcji czy obligacji. Tak więc wcale nie jest prawdą, że by wystartować na giełdzie, musimy jakąś wielką kwotą od razu dysponować. Oczywiście im więcej mamy pieniędzy, które będą naszym kapitałem, tym lepiej, bo wtedy tym większe zyski możemy osiągać. Niestety to także równa się temu, że możemy więcej stracić.

Giełda to jest więc zawsze ryzyko, co nie oznacza, że nie ma sposobów, by to ryzyko zminimalizować. Nieodpowiednie byłoby, więc inwestowanie swoich wszystkich pieniędzy, taki skok na głęboką wodę. Takich działań nie podejmują się nawet doświadczeni giełdowi gracze. Każdy ma coś do stracenia, dlatego nadmierne ryzyko nikomu przecież by się nie opłacało. Zawsze pozostawiajmy więc sobie jakąś kwotę, która w razie czego pozwoli nam odbić się od dna.

Trzeba przyznać, ze w opinii społecznej, za mniej ryzykowne uchodzi kupowanie obligacji. Pamiętać jednak należy, że ryzyko jest zawsze. W przypadku obligacji jest mniejsze, ale też spodziewany zysk nie może być jakiś spektakularny. Tutaj już do nas zależy więc, czy będziemy grać bardziej agresywnie, licząc tym samym też na większy zysk, czy spokojniej, z mniejszym ryzykiem starty. Wszystkie te strategie mają swoje pulsy i minusy.

Warto więc stosować się do każdej z nich – jest to możliwe, po prostu dzieląc swój kapitał, tak, by część była przeznaczona na agresywne inwestycje, a część na stabilniejsze..

internetowa hurtownia zabawek Swede Polecam stronę o likwidacji szkód transportowych

Komentowanie wyłączone.